تبلیغات
احساس - تأکید ایران بر حمایت از قضیه فلسطین
پنجشنبه 7 اردیبهشت 1391  04:24 ب.ظ
توسط: الهام

سفیر ایران در بیروت عنوان کرد
تأکید ایران بر حمایت از قضیه فلسطین

خبرگزاری فارس: سفیر جمهوری اسلامی ایران در بیروت بر حمایت کشورمان از قضیه فلسطین تأکید کرد.

خبرگزاری فارس: تأکید ایران بر حمایت از قضیه فلسطین

به گزارش خبرگزاری فارس، هیئتی از جبهه دموکراتیک برای آزادی فلسطین به ریاست علی فیصل عضو دفتر سیاسی و نماینده جبهه در لبنان امروز (پنجشنبه) و در آستانه سالروز یوم النکبه (تاسیس رژیم صهیونیستی در اراضی اشغالی فلسطین) با حضور در سفارت کشورمان با غضنفر رکن‌آبادی سفیر جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار نماینده جبهه دموکراتیک با تقدیر و تشکر از مواضع جمهوری اسلامی ایران در حمایت از مسائل امت اسلامی و در راس آن مسئله فلسطین، اظهار داشت: تاریخ مبارزات مردمی در فلسطین همواره شاهد حمایت و پشتیبانی همه جانبه جمهوری اسلامی ایران در قبال حقوق و مسائل فلسطینی‌ها بوده است. لذا تآکید می‌کنیم که فلسطینی‌ها هرگز دوستان خود را که همواره در برابر تجاوزات رژیم صهیونیستی از آنان حمایت کرده‌اند، فراموش نمی‌کنند.

علی فیصل افزود: امروزه موضوع اسرا و شهدای فلسطینی به عنوان نمادهای مقاومت می‌بایست مورد توجه قرار گیرد. اسرای فلسطینی در زندان‌های صهیونیست‌ها با اتحاد و پایداری دست به اعتصاب می‌زنند و نیازمند حمایت‌های معنوی و مردمی در فلسطین و جهان می‌باشند. اعتصاب آنان تاکنون دستاوردهایی داشته است ولی باید از سوی جهان خارج نیز حمایت شوند. متاسفانه جامعه بین‌المللی و سازمان‌های حقوق بشر هیچ توجهی به آنان ندارند. در بعد رسانه‌ای نیز صرفا شاهد هستیم که تلویزیون‌های ایرانی به این موضوع اهمیت می‌دهند.

سفیر جمهوری اسلامی ایران نیز در این دیدار با تبیین مواضع جمهوری اسلامی ایران در حمایت از مسائل امت اسلامی و قضیه فلسطین، گفت: آنچه ما در مسیر حمایت از حق و عدالت انجام می‌دهیم که البته نماد و مصداق آن پشتیبانی از قضیه فلسطین می‌باشد، یک واجب دینی و انسانی است. وظیفه ما ادای واجب است.

در پایان این دیدار، هیئت جبهه دموکراتیک برای آزادی فلسطین، نشان و رمز شهدای جبهه دموکراتیک برای آزادی فلسطین را به عنوان نشان تقدیر و حمایت فلسطینی‌ها از جمهوری اسلامی ایران، تقدیم غضنفر رکن‌آبادی کرد.


  • آخرین ویرایش:-
نظرات()